Yaşamınız Boyunca Sağlıklı Olmanız için Formüller

Çocuklukta ve gençlikte sahip olduğunuz güzelliğin ve enerjinin her zaman sizinle olmasını istersiniz fakat yıllar geçtikçe fiziksel ve psikolojik değişiklikler yaşarsınız. Bu değişiklikler sizi korkutmamalı unutmayın ki her yaşın ayrı güzelliği vardır. Önemli olan yaşamınız boyu sağlıklı olabilmenizdir. Kim değerli zamanlarını sağlıklı ve güçlü geçirmek istemez ki. Bu, günümüzde oldukça zor. Güvenli gıdalar bulmak zorlaşıyor. Sağlığımız sürekli tehdit altında kalıyor. Şehir hayatının stresi de vücudumuza büyük zararlar veriyor. Sağlıklı kalabilmeniz için kesinlikle stresten uzak durmanız gerekiyor. Olumlu olmak, hayata gülümsemek sizi her zaman daha enerjik ve genç hissettirecektir. Biliyoruz iyi bir yaşam sürmek kolay değil, ama hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil ve sağlıklı olduğunuz sürece başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. İşte sizlere ömür boyu sağlıklı yaşamanın formülleri;

Cilt Sağlığı

Cilt Sağlığı

Cildinizde, yaşınız ilerledikçe kırışıklıklar oluşmaya başlar. Cilt sağlığınızı korumak ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatmak için yağlı yiyeceklerden uzak durmalı ve az kalorili yiyecekleri tercih etmelisiniz. Kimyasal içerikli besinlerden uzak durmalı organik yiyeceklere yönelmelisiniz. Şekeri mutlaka azaltmalısınız.


Akciğer Sağlığı

Akciğer Sağlığı

Akciğer sağlığınız için sigaradan uzak durmalısınız. Düzenli olarak egzersiz yapmalı ve bol vitamin almalısınız. Her gün kara üzüm ve 1 dilim ananas yemeniz akciğer sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.


Gözleriniz Önemlidir

göz bakımı

Sürekli televizyon izlemeniz, bilgisayar başında durmanız göz sağlığınızı bozar ve göz kuruluğuna sebep olur. Makyaj malzemeleriniz kendinize özel olmalıdır. Gözlerinizi, güneş ışınlardan korumalısınız. Gün içinde gözlerinizi aralıklarla dinlendirmelisiniz ve göz egzersizleri yapmalısınız.

Kalp Sağlığı

Kalp Sağlığı

Kalp sağlığınız için sigara içmemelisiniz. Yemeklerinizde katı yağ kullanmamalı özellikle zeytinyağlı yemekleri tercih etmelisiniz. Beyaz ekmekten kaçınmalı ve çavdar ve bol tahıllı ekmek yemelisiniz. Yani genel olarak unlu yiyeceklerden uzak durmalısınız.


Kemiklerinizi Güçlendirin

kemik güçlendiren yiyecekler

Gün içerisinde mutlaka günışığından faydalanmalısınız. D vitamini kemik sağlığınız için önemlidir. Günde en az 2 bardak süt içmelisiniz. Kilonuza dikkat edin, fazla kilo almamaya özen gösterin. Günlük protein ihtiyacınızı mutlaka karşılayın. Yürüyüş yapın ve kemiklerinizin güçlenmesine destek olun.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli