Saç Kırılmasını Önlemenin 5 Yolu

Güzelliğimizi tamamlayan, bize ayrı bir hava katan, gözümüzden sakındığımız saçlarımız çoğu zaman yanlış uygulamalar sonucu kırılıp yıpranır. Kırılan saç telini onarmak için hiçbir şey yapılamaz tek çözüm kestirmektir. Fakat saçlarınız kırılmadan önce alacağınız birkaç önlemle, kırılmadan uzayan daha sağlıklı ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Düzenli bakım yapın

Eğer saçlarınız kuruysa ve çok kırılıyorsa nemlendiricili şampuan kullanmak saçlarınız için faydalı olacaktır. Şampuanlama sonrasında saçınızı nemlendiren ve bakım yapan saç kremlerinin düzenli kullanımı saç kırılmaları önlemenize yardımcı olur.

673b5252910a1babed9a7f10932d79407deec70a

Şampuan kullanma sıklığınızı azaltın

Saçları her gün şampuanla yıkamak saç derisinin işlevini bozar, saçları ve saç derisini kurutur. Saç derisinin ürettiği yağ saçları besler ve kuruyup yıpranmasını önler. Saçlarınızı her gün şampuanlamamanız saçlarınızın sağlığı açısından önemlidir. Nemini kaybetmemiş saç çok daha zor kırılacaktır.

Şekil verirken dikkatli olun

Saçımıza en büyük zararı fön, maşa ve düzleştirici kullanırken veririz. Saç şekillendirmede kullanılan elektronik aletler saçınızı yüksek ısıya maruz bırakarak kurumasına ve maalesef kırılıp kopmasına neden olur. Saçlarınızı şekillendirirken daha az zarar veren yöntemler kullanmanız saç kırılmalarını en aza indirecektir.

haare-faerben_0

Doğru fırça kullanımı

Yanlış saç fırçası tercih etmek ve saç fırçasını yanlış kullanmak saçı en çok yıpratan şeylerden biridir. Kullandığımız fırçalar saça zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Ahşap ya da doğal kıllardan yapılmış fırçaları tercih edebilirsiniz.

Saç maskesi uygulayın

Saç maskeleri saçları nemlendirir, besler ve onarır. Saçların daha sağlıklı ve güzel görünmesine yarayan saç maskelerini düzenli olarak uygulamak saç kırıklarını önlemede en büyük yardımcınız olacaktır. Farklı markaların saç maskelerini kullanabileceğiniz gibi evde kendinizin hazırladığı maskelerle de saçınıza bakım yapabilirsiniz.

Saç bakmıyla ilgili dünyanın en iyi ürünlerini portakalrengi.com’un saç bakımı kategorisinden inceleyebilir, saç bakımınızı kusursuz yapacağınız ürünleri güvenle sipariş verebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli