Saç Bakımında Mutlaka Kullanılması Gereken 7 Bitkisel Yağ

Günümüzde bitkisel özler ve yağlar güzellik ve bakım için kullanılan ürünler arasında hak ettikleri yeri almaya başladılar. Birçok rahatsızlığa iyi gelen, cilt için faydalı bitkisel yağlar saçlarımız için de bulunmaz birer nimet. Düzenli ve doğru kullanılan bitkisel yağlar saç bakımında bir numaralı yardımcınız olacak.

Argan Yağı

Fas’ta yetişen bir ağacın yemişlerinden elde edilen ve Fas yağı olarak da bilinen argan yağının vücut için birçok faydası vardır. Argan yağı saç derimizi ve saçlarımızı nemlendirerek saç kuruluğundan kaynaklanan kırılma ve kepek gibi problemlerin önüne geçmede çok faydalıdır. Argan yağı saçlarımızı canlandırır, güçlendirir ve ışıltı katar.

lebel-cosmetics-12

Lavanta Yağı

Hoş kokusuyla saçlarınıza etkileyici bir hava katan lavanta yağı saç dökülmelerini önlemede en çok kullanılan bitkisel yağlardandır. Erkek tipi kelleşmeyi önlemeye yardımcı olan lavanta yağı; kekik, biberiye ve sedir ağacı yağıyla karıştırılarak uygulandığında saç kıran tedavisinde kullanılır. Bunun yanında bitlenmeyi de önlediği tespit edilmiştir.

Menekşe Yağı

Nemlendirici ve mikrop öldürücü etkiye sahip menekşe yağını saç dökülmesi ve kepek gibi saç problemleri için kullanabilirsiniz. Bunun yanında menekşe yağı saçlardaki mat görüntüyü ortadan kaldırıp daha sağlıklı ve ışıl ışıl saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

rb91c224947e650e260277eb8bd9422c4

Sarımsak Yağı

Kepekle savaşta en çok önerilen ürünlerden biri de sarımsak yağıdır. İçerdiği antioksidanlar, vitaminler ve alisin maddesi sayesinde kepeği önlemeye yardımcı olur. Keskin kokusundan dolayı sarımsak yağını saçınıza tek başına uygulamak istemeyebilirsiniz. Argan veya zeytinyağı gibi farklı yağlarla karıştırarak uygulayacağınız sarımsak yağı kepeği önlemede faydalı olacaktır ve kokuyu önleyecektir.

Çörek Otu Yağı

Düzenli uygulamayla çörek otu yağı saçlarda mucize yaratabilir. Çörek otu yağı, ince saç tellerini kalınlaştırır ve kopmalarını önler, saça canlılık ve parlaklık kazandırır, saç tellerinin beyazlamasını yavaşlatır ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

maxresdefault

Aspir Yağı

Aspir yağında bulunan oleik asit saç tellerini kalınlaştırır ve saç köklerini güçlendirir. Düzenli kullanılan aspir yağı yıpranmış saçları onarır ve daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Jojoba Yağı

Saç kırılmalarını önleyen ve cansız, mat görünümü ortadan kaldıran jojoba yağı birçok saç bakım ürününde bulunmaktadır. Saç derisini de rahatlatan jojoba yağı egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlıklarını önlemede yardımcıdır.

kerastaseelixr

BONUS: Kerastase Elixir Serisiyle Tanışın

Bu özel saç bakım serisi uzmanlar tarafından geliştirilmiş ve saça en faydalı 4 yağın yoğun birleşiminden meydana gelmiştir.  Bilinen 3 kesin etkisi vardır; Saçı besler, onarır ve muhteşem bir parlaklık sağlar. Kerastase Elixir serisi ürünleri ve Kerastase markasının diğer tüm ürünlerini www.portakalrengi.com adresinden inceleyebilirsiniz.

 

 

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli