Göz Altı Morluklarının 8 Nedeni

Gözaltı morlukları birçok kişide sık görülen bir durumdur. Ancak alınacak bazı önlemlerle bunu en aza indirmek de mümkündür. Yorgun ve bakımsız bir görünümün nedeni olan gözaltı morluklarının farklı sebepleri vardır.

Genetik Özellikler

Morluk oluşması için hiçbir sebep olmadığı halde mosmor gözaltı olanların bu durumunun sebebi büyük ihtimalle genetiktir. Ailedeki diğer üyelerde de aynı sorunun olduğu görülebilir.

Kemik Yapısının Çukur Olması

Gözlerin etrafından daha içeride olması mor görünümün bir sebebidir. Bu kemik yapısında makyaj yaparken kapatıcılara ve günlük cilt bakımında aydınlatıcıya önem vermek gerekir.

gz-alti-morluklari

Uzun Süren Uykusuzluk

Yeterince dinlenmediğinizde gözaltları daha koyu görünecektir. Her gün 8 saat uyku aydınlık bir cilt için önemlidir.

Uyuşturucu Madde Kullanımı

Gözaltı morluklarının oluşma sebeplerinden biri uyuşturucu kullanımıdır. Rengin soluklaşması, cildin yıpranması, lekelerle dolması ve gözaltı morlukları uyuşturucu kullananlarda sık rastlanır. Bağımlısı olan birine bırakmasını söylemek klişeleştiği için etkisini yitirmiştir.

Beslenme Düzeni

Vücuda giren besinler cilt hücrelerini etkiler. Örneğin demir eksikliği yaşadığınızda cildiniz solgun ve renksiz görünür, gözaltınızda morluk ve halka oluşur. Bunun sebebi kan değerinin düşmesi ve kan akış hızının yavaşlamasıdır. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenme önemlidir.

Sinüslerin Dolu Olması

Sinüslerde iltihaplanma, baş ağrısına ve gözaltlarının çökmesine neden olur. Bu rahatsızlığın tedavisini aksatmayın.

go-cc-88z-alti-is-cc-a7ik-dolgusu3

Yüksek Doz Stres Altında Kalmak

Uzun süre baskı altında çalışmak, duygusal olarak yıpranmak vücudu fiziksel aktivitelerden daha fazla yorabilir. Bu durum gözaltlarınıza da yansır. Üzgün ve stresli ruh halinden uzaklaşmaya çalışın.

Yaşlılık

Cilt yaşlandıkça nem dengesini kaybeder. Deri hassaslaşır bu gözaltlarındaki deriye de yansır.   Deri sarkması gözaltlarında gölgelenmeye ve bu da bölgenin koyu renk görünmesine neden olur. Anti aging serum ve kremlerden yararlanılabilir.

Gözaltı morlukları ve kırışıklıkları gibi problemlerde etkili çözümler sunan ürünleri buradan inceleyebilir ve güvenle sipariş verebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli