Editörün Phyto Serum İncelemesi

Saçlarımız, gerek kimyasal işlemler (boya, perma, röfle gibi), gerekse çevresel faktörler (güneş, hava kirliliği, su, rüzgar gibi) yüzünden yoğun bir yıpratıcı etkiye maruz kalır. Ve bu etkenler direkt olarak saçın yapısı üzerinde olumsuz etki yaratırlar.

Saç yıpranmasının başlıca nedenlerinden biri de yağlanmadır. Kıl folikülünün çevresindeki yağ bezinin büyük olması nedeniyle fazla yağ salgılanması meydana gelir. Ayrıca yanlış ürün kullanımı da aşırı yağlanmaya yol açabilir. Yağlı saça uygun bakım ve kürlerin uygulanmasıyla bu problem çözülebilir. Ayrıca yağlı saçların sık sık yıkanması gerekir.

Saç derisinde kuruluk bir diğer nedendir. Kimyasal işlemler sonucu saç yoğun nem kaybına uğradığından, saç teli ve derisinde kuruma görülür. Kuru saçların canlı görünmesi için mutlaka bakıma ihtiyaçları vardır.

Kuru-Saç-Bakımı

Boya, perma, röfle gibi kimyasal işleme maruz kalan saçlarda en çok gözlenenler; saçın nemini kaybetmesi ve saç uçlarındaki kırılmalardır. Saç telinde gerekli miktarda su molekülünün bulunmaması halinde saç teli elastikiyetini kaybeder ve kimyasal bağlarında zayıflama meydana gelir. Böylece saç uçları kırılır. Kimyasal işlemlerin dışında, yanlış fırçalama, güneş ışınları, deniz kumu ve rüzgar da saç tellerinin kırılmasında büyük bir etkendir. Bunun yanında aşırı jöle ve saç spreyi kullanımı, protein yönünden eksik beslenme, yanlış saç bakımı, güneş ışınları, saçların kuruyken fönlenmesi ve sert saç fırçası kullanımı da saçların zayıflamasına ve yıpranmasına yol açan başlıca faktörlerdir.

Yıpranmış saç uçları için onarıcı bakım sunan Phyto serum, zayıflamış ve kırılmış saç uçlarını onarmak için geliştirilmiş olan bir ürün. İpeksi yumuşaklıkta sağlıklı saç görünümüne kavuşmak isteyenler için oldukça ideal. Saça ipeksi görünümünü ve parlaklığını geri kazandırmak üzere ipek peptitleri ve Brezilya palmiye yağı kompleksi ile formüle edildi.Bitkisel kökenli amino asitler, bitkisel keratin ve hyaluronik asit, saçın iç yapısını ve optimum nem seviyesini düzenlemek için saç telinin içerisine derinlemesine işliyor. Ürünü kuru veya nemli saça, bir damla kadar uygulayabilirsiniz.

phyto-serum-serisi-blog-banner

Phyto Saç Serumu ve Phyto markasının diğer saç bakım ürünlerini www.portakalrengi.com adresinden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli