Editörün Isıs Pharma Secalia İncelemesi

Kuru ciltlerde sebum yani doğal yağ salgısı zayıftır. Genellikle ter salgılaması da normalin altındadır. Bu nedenle hassas olmaya eğilimlidir. Cilt yüzeyindeki aşırı kuruluk, cildi bakterilere karşı koruyan asit mantonun dengesini bozar. Hassasiyetin nedeni budur.

Öte yandan, kuru ciltler soluk görünürler, gergin olurlar ve özellikle su ile yıkandıktan sonra çatlayacakmış gibi strese girerler. Derinin pul pul soyulması ve çatlaması ise aşırı kuruluğun ve su kaybının belirtisidir.

Cilt Bakımı Uygulamaları Hakkında

10 Yaşından küçük çocukların büyük bir kısmında ve 60 yaşın üzerindeki insanların çoğunda cilt kurudur. Böyle ciltler, ince katmanlardan oluşur ve yıkandıktan sonra gerilir, kolayca kızarır. Kırışmaya çok müsaittir. Özellikle göz çevresi erken yaşta çizgilerle dolar.

Cilt kuruluğu rüzgârda, aşırı sıcak ve soğuk havalarda, klimalı ortamlarda artar. Özellikle yanaklarda ve göz çevresinde donuk ve mattır. Tam da aynı yerlerde yani göz çevresinde ve ağız kenarlarında ifade çizgileri oluşur.

cilt-guzellik1_640

Cildin kuru olmasının genel nedeni deri altındaki yağ bezlerinin yeterli salgı yapmamasıdır. Sonuç olarak cilt suyu tutamaz ve kurur.Yaz mevsiminde dış etkenler cildi kurutur. Çevresel faktörler arasında güneş, rüzgar, kimyasal maddeler, kozmetikler, sert sabunlar, sıcak suyu ve çok sık yıkanmayı sayabiliriz.

Kuru ciltlerin bakımı için tasarlanmış çok etkili bir ürün olan Isıs Pharma Secalia , zengin içeriği sayesinde, kuru ciltlere yoğun bir bakım uyguluyor. Çok kuru ve atopik duruma yakın olan ciltlerde hızlı ve uzun süren bir rahatlık sağlıyor. İçeriğindeki %15 gliserin ve %8 petrolatum sayesinde, cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlıyor.

Cilt Temizleme

Ayrıca ciltteki kabuklanmanın önüne geçiyor. Formülündeki Karite She Butter ve Inca Inchi Oil’in cildi sakinleştirici ve nemlendirici etkileri bulunuyor. Paraben ve parfüm içermiyor. Rahatlık ve yumuşaklık hissi uyandırıyor. Bunlara ek olarak, hafif yapısıyla emilimi gayet hızlı.

Temizlediğiniz cildinize, masaj eşliğinde uygulayın. Günde 1-2 defa kullanabilirsiniz. Kuru ciltler ekstra bakım ve nemlendirme ister. Bu yüzden ürünü düzenli olarak kullanmalısınız.

isispharmasecalia

Isıs Pharma Secalia ürünlerini ve markanın diğer tüm ürünlerini www.portakalrengi.com adresinden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

9 thoughts on “Editörün Isıs Pharma Secalia İncelemesi

 • Mayıs 6, 2016 at 4:44 pm
  Permalink

  Bilhassa kuru ciltler için ideal. Sevdim.

  Reply
 • Mayıs 7, 2016 at 3:45 pm
  Permalink

  çok iyi bir nemlendirici. iyi bir ürün fiyatı da uygun.

  Reply
 • Mayıs 8, 2016 at 5:52 pm
  Permalink

  Ürün her zaman kuru olan cildime çok iyi geldi. Etkisi inanılmaz.

  Reply
 • Mayıs 8, 2016 at 9:13 pm
  Permalink

  Kuru bir cildi olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Daha önce kullandığım ürünlere hiç benzemiyor. Çok işime yaradı doğrusu.

  Reply
 • Mayıs 9, 2016 at 6:34 am
  Permalink

  Kuru cildim artık parıldıyor. Beğendim.

  Reply
 • Mayıs 9, 2016 at 3:54 pm
  Permalink

  Cilt kuru olunca kırışıklık olması da kaçınılmaz oluyor. Bu ürün sayesinde hem cildimi nemlendirip hem de kırışıklıklara karşı savaşıyorum..

  Reply
 • Mayıs 9, 2016 at 5:46 pm
  Permalink

  mevsim geçişlerinde tek kullandığım ve bildiğim ısı krem oldukça başarılı

  Reply
 • Mayıs 10, 2016 at 10:55 am
  Permalink

  Isıs Pharma gerçekten kaliteli bir marka.Sitede bir sürü de indirim var.

  Reply
 • Mayıs 10, 2016 at 2:59 pm
  Permalink

  çok iyi bir ürün. herkese öneririm. etkili.

  Reply

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli