Editörün Heliocare Spf 90 İncelemesi

Güneş ışığına maruz kalan cilt bölgelerinde, düz, kabarık olmayan, “çil” adı verilen lekeler oluşabilir. Özellikle açık cilt ve saç rengine sahip olanlarda çiller daha fazla görülebilir.

Güneş ciltte lekelenmeye, bazı yerlerin daha koyu, bazı yerlerin daha açık görünmesine yol açar. Ayrıca, küçük kan damarları da güneşten etkilenir ve cilt kızarık görünür. Daha küçük, kahverengi veya gri lekeler de güneşe maruz kalan cilt bölgelerinde görülebilir. Bunlara “yaşlılık lekeleri” dense de aslında bunlar da güneş ışığı nedeniyle oluşmuş lekelerdir.

Heliocare gel SPF 90 01

Güneş ışınları derinizin zamanından önce yaşlanmasına sebep olur. Deri kırışıklıklarının %80’inden fazlası özellikle gençlik döneminde uzun süre güneş ışığına maruz kalan cildin yıpranması sebebiyle olur. Güneş ışığı, deri katmanlarında bulunan “elastin” adı verilen cilde esneklik kazandıran liflerin zarar görmesine ve cildin sarkmasına sebep olur.

Bunun gibi problemli ciltlerde etkili bir bakım sağlayan Heliocare SPF 90, çok yüksek ve yeni teknolojilerle üretilmiş mineral filtreler sayesinde UVA/UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlar. FERNBLOK (eğrelti otu), Langerhans hücrelerini korur ve güneş ışığına maruz kalma öncesinde, sırasında ve sonrasında cildin savunma mekanizmalarını etkinleştirerek fonksiyonlarını sürdürmelerini sağlar.

Heliocare gel SPF 90 04

Photo-biyolojik koruma: Fernblok (eğrelti otu) natürel bir ekstrakttır. İçinde bulunan yüksek polyphenol ve flavanoidler, Yeşil Çay ile birlikte biyolojik bir koruma sağlar. Özellikle akneli ciltler ve problemi olan ciltler için uygundur.

Yüz, alın ve boynun oral ve topikalretinoid tedavisi esnasında, fotodermatoz (PLE, LUPUS etc.), lazer foto koruma sonrası melazma önlenmesinde, foto yaşlanmaya karşı ve vitiligo için kullanılabilir. İçeriğinde Fernblock/Eğrelti Otu, Phytosphingosine, Yeşil Çay, Ultrasome, Uvinul, Neo Heliopan, Çinko Oksit, Eusolex ve muhtelif kimyasal ve fiziksel filtreler bulunmaktadır.

Kullanım: Güneşe maruz kalmadan önce yeterli miktarda tüm yüz, alın ve boyun bölgelerine uygulayınız. Gerektiğinde gün içinde en az 2-3 kere tekrarlayınız.

Güneşe karşı etkili koruma sağlayan Heliocare ürünlerini www.portakalrengi.com adresinden güvenle sipariş verebilirsiniz.

 

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli