Editörün Heliocare Spf 50 İncelemesi

Cildinizin uzun süre güneş altında kalması nedeniyle güneşin ultraviyole A ve B ışınlarının deri hücrelerini yakması ve hasara uğratması olarak tanımlanabilir. Güneş yanığının ne kadar sürede meydana geleceği cildinizin tipine, güneş ışınlarının şiddetine ve ne kadar süreyle güneş ışığına maruz kalındığına bağlıdır. Açık cilt rengine sahip kişilerin, örneğin sarışınların cildi esmerlere göre daha hassastır ve daha çabuk etkilenir. Şiddetine göre derecelere ayrılır: Birinci derecede güneş yanığında, derinin “epidermis” adı verilen en üst tabakasının önce kızarmasına sonra acımaya başlamasına neden olur. Kızarıklık, güneşe maruziyetten kısa bir süre sonra görülür ve bir süre sonra da acıma başlar.

gunes_koruma

Güneş ışınları derinizin zamanından önce yaşlanmasına sebep olur. Deri kırışıklıklarının %80’inden fazlası özellikle gençlik döneminde uzun süre güneş ışığına maruz kalan cildin yıpranması sebebiyle olur. Güneş ışığı, deri katmanlarında bulunan “elastin” adı verilen cilde esneklik kazandıran liflerin zarar görmesine ve cildin sarkmasına sebep olur.

Güneş ciltte lekelenmeye, bazı yerlerin daha koyu, bazı yerlerin daha açık görünmesine yol açar. Ayrıca, küçük kan damarları da güneşten etkilenir ve cilt kızarık görünür. Daha küçük, kahverengi veya gri lekeler de güneşe maruz kalan cilt bölgelerinde görülebilir. Bunlara “yaşlılık lekeleri” dense de aslında bunlar da güneş ışığı nedeniyle oluşmuş lekelerdir.

saglik-gunesi-icine-mkle

Etkili bir güneş koruması sağlayan Heliocarespf 50, yüksek yeni teknolojilerle üretilmiş olan mineral filtreler sayesinde UVA/UVB ışınlarına karşı maksimum koruma sağlar ve içeriğinde bulunan FERNBLOK (eğreti otu) langerhans hücrelerini korur ve güneş ışığına maruz kalma öncesinde, sırasında ve sonrasında cildin savunma mekanizmasını etkinleştirerek fonksiyonlarını sürdürmelerini sağlar.

İçeriğindeki Fernblok(eğrelti otu) doğal bir bileşendir. İçeriğinde yüksek miktarda polyphenol ve flavanoid içerir ayrıca yeşil çay özleri ile de biyolojik koruma sağlamaktadır. Heliocarespf 50 malezma önlenmesi, foto yaşlanma önlenmesi, foto tipler I, II, III ve yüz, alın ve boyun için kullanılabilir. Heliocarespf 50 içeriğinde Fernblok (eğrelti oyu), yeşil çay, titanyum dioxit, çinko oksit, eusolex ve muhtelif kimyasallar ve fiziksel filtreler içermektedir.

Heliocare Spf 50 ve Heliocare markasının diğer tüm ürünlerini www.portakalrengi.com adresinden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli