Editörün Davines Calming Serisi İncelemesi

Hassas bir saç derisi, kaşıntı ve rahatsızlık hissi verir. Hava kirliliği, stres ve saç derisinin sertleşmesine yol açan ürünler saç derisini hassaslaştırır.

Gerginlik, kaşıntı ve saç diplerinde acı hissedilebilir. Yüzümüz ve vücudumuzdaki cilt gibi saç derimiz de hassaslaşabilir. Her gün birçok saldırgan maddeye maruz kalan deri güçsüzleşir.

Hava kirliliği veya stres gibi bazı etkenlerle saç derisi ciddi bir hassasiyet derecesine ulaşır. Kaşıntıya ek olarak kuruluk ve acı hissedilir. Hatta saç derisinin fizyolojik örtüsü değişime uğrar ve mikroorganizmalar çoğalır. Saç derisindeki hücreler çok daha hızlı yenilenir ve bu durum kepek oluşumuna neden olur.

r9793414fe7d494661cb708e2e1c7b97f

Saç derisindeki hassasiyetin birçok nedeni vardır. Hava kirliliği ve stres saç derisinde rahatsızlık oluşturabilir. Saçı zararlı maddelerden oluşan donuk bir tabakayla örter ve serbest köklerin oluşumuna neden olur. Bu serbest radikaller saç derisinin yapısını değiştirir ve hasara sebep olur. Bu durumda saç ışıltısını ve canlılığını kaybeder.

Kaşıntı, kızarık benekler ve pul pul dökülen cilt, egzema ve sedef hastalığı gibi patolojilerin belirtisi olabilir.Hassas saç derisi için Calming serisini geliştiren Davines, etkili sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

Davines Calming Şampuan, hassas ve duyarlı olan saç derisini yatıştırır ve rahatlamasını sağlar. Ürünü 20 g miktarında saç derinize uygulayın ve nazikçe emilmesini sağlayın. Hafifçe masaj yapın. Duruladıktan sonra işlemi tekrarlayın. Son olarak tekrar iyice durulayın. İhtiyaç duyduğunuz zamanlarda bakımınızı tekrarlayabilirsiniz.

Portrait of a beautiful young woman with long hair and brighr black eye make-up- horizontal

Calming Superactive Serum, saç derisindeki tahrişi hızlı bir şekilde yok ederek, uzun süreli bir yatıştırma etkisi sağlar. Saç derisini koruyarak ve güçlendirerek komple bir bakım sağlar.

Ürünü hassas ve kaşıntılı alanlara 2 g miktarında direkt olarak uygulayın. Tamamen emilene kadar nazikçe masaj yapın. Durulamayın. Fazla yağ salgılayan saç derilerinde ve kuru saç derilerinde de kaşıntı olabileceği için, kepek karşıtı bakım sonrası da kullanabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda anında rahatlama sağlamak için tekrar uygulama yapabilirsiniz.

Davines Calming Serisi ve Davines markasının diğer tüm ürünlerini www.portakalrengi.com adresinden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli