Editörün Cosmed Güneş Kremi İncelemesi

Güneş ile birlikte UVB ışınları ciltte yanıklar oluşturur ve DNA hasarına neden olur, UVA ışını ise tüm yıl boyunca aynı şiddette dünyaya ulaşır, derinin alt katmanlarına kadar nüfuz eder, kolajen ve elastin hasarına neden olarak foto-yaşlanmaya neden olur. UV ışınları ciltte istenmeyen lekelerin oluşumuna, cildin erken yaşlanmasına ve hatta cilt kanserlerine neden olabilmektedir. COSMED SUN ESSENTIAL serisi, cildin UVA ve UVB ışınlarından etkili bir şekilde korunmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş olma özelliğine sahip.

Geliştirdiği Güneş bakımı ürünleriyle Cosmed, geniş ürün seçeneği sunuyor.

Tüm Cilt Tipleri İçin Yüksek Korumalı Krem SPF 50, içeriğindeki UVA ve UVB’den koruyucu özelliğe sahip organik ve inorganik filtreler sayesinde, güneşin ve floresan gibi UV yayıcı etmenlerin zararlı etkisinden cildi güvenli ve etkin bir şekilde korurken, güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkisine karşı hücre DNA’sının korunumuna ve cilt hücrelerinin güneş yanığından etkilenmesini önlemeye yardımcı olur. Güneşin etkisi ile hassaslaşan, yıpranmış cilt dokusunun yenilenmesine ve UV ışınlarının neden olduğu serbest radikal oluşumunun potansiyel zararlarından cildin korunmasına yardımcı olur. Güneşe çıkmadan 30 dakika önce cilde eşit miktarda dağıtılarak, hafif masajla uygulanması ve gün içerisinde kullanımının tekrarlanması tavsiye edilir. Sabah cildin, cilt tipine uygun ürünlerle temizliğinin ardından cilde uygulanır. Ciltte beyaz kalıntı bırakmaz, makyaj altı bazı olarak kullanıma uygundur.

10-Tips-You-Must-Remember-while-Buying-a-Sunscreen

Tüm Cilt Tipleri İçin Yüksek Korumalı Losyon SPF 30, içeriğindeki UVA ve UVB’den koruyucu özelliğe sahip organik ve inorganik filtreler sayesinde, güneşin ve floresan gibi UV yayıcı etmenlerin zararlı etkisinden cildi güvenli ve etkin bir şekilde korurken, güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkisine karşı hücre DNA’sının korunumuna ve cilt hücrelerinin güneş yanığından etkilenmesini önlemeye yardımcı olur. Güneşin etkisi ile hassaslaşan, yıpranmış cilt dokusunun yenilenmesine ve UV ışınlarının neden olduğu serbest radikal oluşumunun potansiyel zararlarından cildin korunmasına yardımcı olur. Güneşe çıkmadan 30 dakika önce cilde eşit miktarda dağıtılarak, hafif masajla uygulanması ve gün içerisinde kullanımının tekrarlanması tavsiye edilir.

Çok Hassas Ciltler İçin Yüksek Koruma SPF 50, %100 mineral içeriği ile hassas, alerjik cilt tipleri için özel olarak formüle edilmiş olup, güneşin ve floresan gibi UV yayıcı etmenlerin zararlı etkisinden cildi etkin bir şekilde korur. Hassas ciltlerde meydana gelen kaşıntı ve yanmanın azalmasına, hücre DNA’sının korunumuna ve cilt hücrelerinin güneş yanığından etkilenmesini önlemeye yardımcı olur. Cildin nem tutma kapasitesini arttırır ve UV kaynaklı cilt sıkılığının kaybına karşı koruma sağlar.Özellikle güneş ışınlarının daha dik geldiği ve güneşe daha uzun süre maruz kalınan yaz aylarında, güneşe çıkmadan 30 dakika önce cilde eşit miktarda dağıtılarak, hafif masajla uygulanması, 2 saatte bir uygulamanın tekrarlanması tavsiye edilir.

woman-applying-sunscreen

Yağlı/Akneli Ciltler İçin Yüksek Koruma SPF 50, sebum üretimini azaltmaya yardımcı ve matlaştırıcı içeriği ile yağlı / akneli cilt tipleri için özel olarak formüle edilmiş olup, güneşin ve floresan gibi UV yayıcı etmenlerin zararlı etkisinden cildi etkin bir şekilde korur. Gözeneklerin sıkılaşmasına, hassaslaşmış cilt yapısının sakinleşmesine yardımcı olurken, güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkisine karşı hücre DNA’sının korunumuna ve UV ışınlarının neden olduğu serbest radikal oluşumunun potansiyel zararlarından cildin korunmasına yardımcı olur. Güneşe çıkmadan 30 dakika önce cilde eşit miktarda dağıtılarak, hafif masajla uygulanması ve gün içerisinde kullanımının tekrarlanması tavsiye edilir.

spf_1

Tüm Cilt Tipleri İçin Yüksek Korumalı DD Krem SPF 50, içeriğindeki UVA ve UVB’den koruyucu özelliğe sahip organik filtreler güneşin ve floresan gibi UV yayıcı etmenlerin zararlı etkisinden cildi güvenli ve etkin bir şekilde korurken; anti-aging etkili etken maddeler ve bitkisel içeriklerden zengin ürün güneşin yaşlandırıcı etkilerine karşı yüksek koruma sağlar, yaşlanma karşıtı bakım yaparak uzun süreli nemlendirici etki gösterir. Çevresel faktörlerden dolayı yıpranmış cildin onarılmasına ve güçlendirilmesine destek olur. Sedef parlaklığında akıllı renk pigmentleri cilt tonunu tanıyarak kişiye özel aydınlık ve ışıltı dolu bir cilt rengi ile bronz bir güzellik sağlar.Cildin uygun ürünlerle temizlenmesinin ardından göz çevresi haricinde tüm cilde uygulanır. Makyaj altı bazı olarak kullanıma uygundur.

Cosmed güneş kremleri ve Cosmed markasının diğer tüm ürünlerini www.portakalrengi.com adresinden detaylı olarak inceleyebilir ve güvenle sipariş verebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli