Diş Fırçalamanın 7 Püf Noktası

Diş fırçalarken yapılan birçok genel hata vardır. İşte bu ufak hatalar yüzünden, düzenli olarak diş fırçalasanız da, sağlıklı bir ağza sahip olamazsınız. Çürükler, diş eti problemleri, diş sarılığı gibi birçok sorun devam eder. Ancak bu püf noktalara dikkat ettiğiniz takdirde zamanla bahsettiğimiz sorunlarla da karşılaşmamaya başlarsınız.

Çok Diş Macunu Kullanmamalısınız

Diş macununun temizlik marifetleri

Diş macununu bol kullandığınızda sanki dişleriniz daha fazla beyazlayacakmış gibi bir izlenim vardır. Fakat bu bütünüyle yanlıştır. Çünkü diş macunlarının içerisindeki flor nedeniyle bol kullanıldığında dişlerin sararmasına neden olacaktır. Bir nohut büyüklüğünde diş macunu kullanmak yeterlidir.

Diş Fırçalama Zamanı

Dişinizi ne zaman fırçaladığınız çok önemlidir. Özellikle gece yatmadan önce diş fırçalama alışkanlığınız yoksa diş sağlığınızın bozulması an meselesidir. Bu yüzden sabah kahvaltısından sonra ve gece yatmadan önce olmak üzere günde en az iki kez dişlerinizi fırçalamalısınız.

Diş Fırçasını Kullanma Süresi

shutterstock_10096777

Tavsiye ettiğimiz şekilde kullanılmış olan bir diş fırçasının değiştirilme süresi 3-4 aydır. Diş fırçanızın fonksiyonlarını tam anlamıyla yerine getirebilmesi için maksimum 4 ayın sonunda yeni bir fırça edinmelisiniz.

Fırçalarken Abartmamalısınız

Dişlerinizi beyazlatmak için gün içinde çok sık diş fırçalamak da tıpkı bol macun kullanımında olduğu gibi ters tepecektir. Diş hekimlerinin tavsiyesi dişlerin günde en fazla 3 kez diş fırçalanmasıdır.

Doğru Açıya Dikkat!

489590

Dişlerin doğru fırçalanması plak oluşumunu önlemek adına büyük önem taşır. Diş fırçalarken fırçanın hangi açı ile tutulduğu da bunu fazlaca etkiler. Diş hekimlerinin önerisi 45 derecelik bir açıdır. Aynı zamanda dişleri yukarıdan aşağı doğru fırçalayarak, temizliğin en uç noktaya kadar olmasını sağlayabilirsiniz.

Diş Fırçalama Süresi

Diş fırçalamayı sadece ağız kokusunu gidermek olarak görmemelisiniz. Ağzın detaylı olarak ön ve arka olmak üzere en az iki dakika fırçalanması gerekir. Ki bu sayede yemek artıkları ve bakteriler tamamen temizlenebilecektir.

Kiss My Face Sensitive Toothpaste Diş Macunu

Kiss-My-Face-Sensitive-Toothpaste-Diş-Macunu

Diş fırçalama konusunda siz bu kadar hassas davranırken elbette ki diş macununuzun da dişlerinize hassas davranmasını istersiniz. Bunun içinde en iyi seçim Kiss My Face Sensitive Toothpaste Diş Macunu olacaktır. Güvenle dişlerinizi temizleyebileceğiniz bu ürünü www.portakalrengi.com adresinden edinebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli