Diş Çürümesinin 5 Nedeni

Diş çürükleri sadece görüntü açısından değil, aynı zaman da ağız kokusuna neden olduğu için de oldukça sorun yaratan bir durum. Giderilmesi mümkün olsa da bunun için ya özel hekimlere paralar dökmeniz ya da hastane kuyruklarında helak olmanız gerekiyor. Aksi halde ilerlemiş çürük nedeni ile dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Çürüklerin sebebi ise bazen genetik olarak diş hassasiyeti olsa da çoğu zaman kişinin özensizliğidir. Gün içerisinde o kadar sık dişleri zora sokarız ki onlar da bizden çürüklerle intikam alırlar.

Fazla Sigara Tüketimi

ruyada-sigara-icmek

Sigara içmek az ya da çok her halde zararlıdır. Fakat fazla sigara içen insanların en sık ve en hızlı olarak karşılaştıkları hastalıklar ağız hastalıklarıdır. Ağız kokusu bir yana, dişte sararma, diş eti çekilmesi gibi pek çok rahatsızlığı da beraberinde getirir.

Fazla Kahve Tüketimi

001_d

Kahve orantılı içildiğinde faydalı sayılabilecek özelliklere sahiptir. Ancak abartılarak günde ikiden fazla kahve tüketmeye başlanıldığında, dişler alarm verecektir. Sararma ile başlayan uyarılar zaman içerisinde çürüğe dönüşecektir.

Diş İpi Kullanmamak

Diş fırçanız ne kadar kaliteli olursa olsun ağzınızın her yerine ulaşması mümkün değildir. Bunun için de desteğe ihtiyacınız var. Diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirerek, diş aralarında kalacak yemek artıklarının çürüğe neden olmasını önleyebilirsiniz. Bu sayede aynı zamanda ağız kokusundan da kurtulmuş olursunuz.

Şekerli Sakız

sakiz-cignemek-cueruegue-onlermi

Sakız çiğnemenin normalde bir zararı yok. Ancak bu şekersiz sakızlar için geçerli. Şekerli sakızları sürekli tükettiğinizde, sakızdaki şeker direk dişlere yapışır. Bu da dişlerinizin çürümesini hızlandırır.

Yanlış Diş Macunu Seçimi

kiss-my-face-sensitive-toothpaste-dis-macunu-10943-39-O

Diş macununuzun hangi marka olduğundansa, dişlerinize olan faydası önemlidir. Doğru diş macununu bulana kadar geçireceğiniz diş tedavilerini önlemek adına biz size Kiss My Face Sensitive Toothpaste Diş Macununu tavsiye ediyoruz. Bu diş macunu sayesinde dişleriniz tam bir koruma elde edecek, sararma ve çürüme problemleri ortadan kalkacaktır. Ağız sağlığınız için ciddi bir önem taşıyan bu macuna www.portakalrengi.com adresinden sahip olabilirsiniz.

 

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli