Daha Beyaz Dişlere Sahip Olmanın 5 Yolu

Kendinden emin ve etkileyici bir gülümsemede bembeyaz dişlerin etkisi yadsınamaz. Parlak, sağlıklı ve inci gibi dişlere sahip olmak o kadar da zor değil. Peki daha beyaz dişlere sahip olmak için neler yapılmalı?

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın

Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmanın ilk ve en önemli adımı düzenli diş ve ağız bakımıdır. Günde en az iki kere uygun bir diş fırçası ve tercihen beyazlatıcı etkili bir diş macunuyla 2 dakika fırçalayın. Diş doktorunuzu ziyaret etmekten çekinmeyin ve düzenli diş bakımınızı yaptırın.


Çay ve kahve tüketimini azaltın

kahve tüketimi

Bağımlısı olduğumuz çay ve kahve gibi içecekler maalesef dişler için o kadar da iyi değiller. Bu vazgeçilmez içecekler dişlerin sararmasındaki en büyük sebeplerdendir. Bu yüzden günlük çay, kahve tüketim miktarınızı azaltmanız gerekir.


Sigarayı bırakın

sigara

Sigara sağlığa zararlarının yanı sıra dişler için de çok zararlıdır ve dişlerde kötü görünüme sebep olan sarı lekeler bırakır. Yani beyaz dişlerin en büyük düşmanlarından biri de sigaradır diyebiliriz.


Bol bol çilek yiyin

çilek

Çilek çok lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra diş beyazlatıcı bir madde olan ve diş beyazlatıcı ürünlerde kullanılan malik asit içerir. Bunun yanında C vitamini açısından zengin bir meyve olan çilek diş plaklarının temizlenmesinde de etkilidir. Fakat çilek yedikten sonra ağzınızı bol suyla çalkalamanız gerekmektedir.


Diş beyazlatıcı ürünler kullanın

disbakimDiş beyazlatıcı ürünler kullanırken hidrojen peroksit içermemesine dikkat edin. Ağız sağlığına zarar vermeden dişlerde beyazlık sağlamaya yardımcı olan ürünler kullanın.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli