Cildi Parlak Gösteren Islak Makyaj İçin 6 Öneri

Islak görünümlü makyaj, son dönemlerde bir hayli popülerleşti.  Kışın soğuk havanın da etkisiyle cansızlaşan yüzümüze renk getirecek ve daha canlı görünmemizi sağlayacak olan ıslak makyajın uygulaması gayet kolay. Üstelik yaz ve bahar aylarında da çok şık duruyor. Vurgunun dudaklara yapıldığı bu makyajda taze bir görüntü sizi bekliyor.

Cilt Temizliği İlk Adım

Her makyajda önemli olsa da ıslak görünümlü makyaja başlamadan önce bu bir kat daha önem kazanıyor. Amaç cildi olabildiğince temiz ve nemli göstermek olduğundan iyi bir tonikle tüm kirli tabakayı cildinizden arındıranız gerek.

Yeterli Nem Sağlanmalı

Islak görünümlü bir makyajının ikinci adımı nem dengesinin sağlandığı sağlıklı bir cilt…   Bu nedenle makyajdan önce cilt tipinize uyan bir nemlendiriciyi yüzün her noktasına uygulayın.   Nemlendiriciden sonra makyajın daha uzun süre kalması ve kendini daha çok belli etmesi için makyaj bazını uygulayın.

569e0cb261361f147c84ccb4

Işıltı İçin Fondöten İyi Kullanılmalı

Makyajın alt yapısını oluşturduktan sonra makyajın temel adımları atılabilir. Fondöten sürerken dikkat etmeniz gereken nokta ıslak görünüm sağlamak için ıslak makyaj süngeri kullanmak ve cilt tonunuza yakın sıvı fondöten seçmek. Cildinizin ortasından itibaren başlayın ve süngerle oval şekilde yayarak fondötenin cilde iyice yerleşmesini sağlayın. Burada önemli nokta pudra kullanmamanız, çünkü pudrayla istenen ıslaklığı kapatmış olursunuz. Matlıktan uzak kalmak için sürmemelisiniz.

Nude Göz Makyajı

Islak makyajda amaç cildi olabildiğince aydınlık göstermek olduğundan far rengi seçiminde nude tonları kullanmakta fayda var.

islak_kapak

İki Kat Maskara Uygulaması

Cilde renk verme işlemi bittiği zaman kirpiklerinize iki kat rimel sürün. Gözleriniz hafifçe belirginleşecektir.

Aydınlık Yüzü Kırmızıyla Tamamlayın

Islak makyajın son aşaması ruj… Aydınlık ve parlak cildinizi en iyi tamamlayacak olan renk kırmızı tonlar… Koyu ya da açık tonları kullanabilirsiniz. Rujdan önce benzer tonlarda dudak kalemi uygulamayı unutmayın.

Dünyanın en seçkin markalarının makyaj ürünlerini portakalrengi.com adresinden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli