Arap Kadınlarına Özel Göz Makyajı

Arap kadınlarıyla özdeşleşen belirgin göz makyajı son yıllarda bir hayli merak edilir oldu. Belirgin bakışlar, buğulu far renkleri, uzun kirpikler, çarpıcı kaşlar… Arap kadınlarına özgü estetik olarak insanı etkisi altına alan bu makyajı birçok kadın sevgilisiyle-eşiyle güzel bir gece geçirmeden önce kullanıyor. Özellikle esmer tenliler ve kahverengi gözlere yapılan yoğun dumanlı göz makyajıyla göz hatları daha da belirginleşiyor. Sürme, rimel ve eyeliner Arap makyajında birleşerek tamamen büyüsüne kapılacağınız bakışlar ortaya çıkarıyor. Gözlerinizi daha fazla belirginleştirmek ve eşinizi ya da sevgilinizi etkiniz altına almak için bazı tüyolar şöyle…

Düzgün Eyeliner Süremeyenler İçin

eyelineer

Eyeliner sürerken bulaştırıyorsanız önce boş bir kâğıda pratik yapın. Elinizi alıştırınca çok daha rahat, bulaştırmadan ve tek seferde sürebilirsiniz. Etkili ve buğulu bakışlara sahip olmak için eyeliner olmazsa olmaz parçalardan.

Yüze Sürülenleri Hafif Tutun

Arap makyajı yaparken teninizin olabildiğince tek renk ve gözlerinizin de olabildiğince belirgin dumanlı olması gerekir. Cilt renginize ve yapınıza uyan bir fondöten seçin ve boynunuz da dâhil ince bir tabaka şeklinde kusurlu bölgeleri kapatın. Çok hafif şekilde üzerine allık sürün.

Önce Göz Çevresi…

Gözlerinizin etrafına şampanya renginde hafifçe far sürün. Bunun amacı uygulanacak makyajın daha fazla kalıcı olması, gözlerinizi ortaya çıkarmasıdır.

Koyu Renk Far

far

Şimdi sıra gözlerinizi daha fazla belirginleştirmekte… Biraz koyu renkte olan füme tonlarındaki farınızı tüm göz kapağınıza iyice yedirin. Farı sürdüğünüz alan kesin çizgilerle belli olmasın. Yani iyice dağıtarak koyulaştırın ama malzemeyi çok sürmeyi unutmayın.

Gözleri İrileştirmek İçin

Arap kadınlarına özel iri gözler ve etkileyici bakışlar için sürdüğünüz koyu renk farın üzerine göz kapaklarınızın tam ortasına açık füme far uygulayın. Hafifçe dağıtarak bakışlarınızın daha dikkat çekici olmasını sağlayın.

rimel

Son Adım Rimel

Baştan çıkaran göz makyajınızın son adımı rimel… Kirpiklerinize 2 ya da 3 kat rimel sürün ve mükemmel bir geceye hazırlığınızın en önemli aşamasını bitirin.

 

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli