5 Adımda Bebeğinizin Dişlerine Güç Kazandırın

Bebekken başlanacak ağız bakımı, ileriki yaşlarda çıkabilecek olan sorunları önlemek adına doğru bir yatırım olacaktır. Özellikle hassas dişlere sahip olan ebeveyinlerseniz, bu konuda çok daha dikkatli olmalısınız. Çünkü sağlam temellere oturtulmamış bir diş yapısı, zaman içerisinde ciddi sorunlara neden olacaktır. O nedenle bebeğinize diş bakımının önemini aşılamalı ve dişlerini kuvvetlendirecek besinler tüketmesini sağlamalısınız.

Süt

süt-tozu-fiyatları

Dişlerin sağlam olması için kalsiyum ihtiyacının yeterli miktarda sağlanıyor olması gerekir. Bunun için de kalsiyum deposu olan süt bolca tüketilmelidir. Ancak bebeğinize sütü şekersiz içirmeye çalışmalısınız. Aksi halde şekerli sütün bol tüketimi dişlerde çürüklere neden olur.

Peynir

beyaz_peynir

Çürük oluşumunun en önemli nedeni ağızdaki asit dengesinin bozulmasıdır. Bu dengeyi sağladığınız takdirde ağız sağlığı ile ilgili bir problem oluşmayacaktır. Peynirin rolü de bu kısımda devreye girmektedir. Asit oranını düzenleyerek, ağızda çürük oluşmaması için koruma sağlar.

Meyveler

cropped_content_bebeklerin-dis-sagligi-icin-faydali-olan-4-besin_V79se0R06j6zqC1

Yaşı bunun için küçükte olsa en azından kemirmesi için sert meyveler vermeye özen gösterin. Bu sayede dişleri kuvvet kazanacaktır. Aynı zamanda sert meyveleri öğütebilmek için tükürük salgılama işlemi hızlanacak ve ağız içi yemek artıklarının birikmesine karşı korunacaktır.

Balık

7balik

Balığın haftada en az 2 kez tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle yapısında fosforun fazla bulunduğu balıklar tercih edilmelidir. Çünkü kemikler fosfor sayesinde güç kazanır ve diş kaybı en aza indirgenir.

Diş Macunu

weleda-childrens-tooth-gel-cocuk-ve-bebek-dis-macunu-6898-66-O

Yiyeceklerin faydası yadsınamaz fakat sadece yiyeceklerle olacak iş de değil. O yüzden bakım konusunda da hassas olmalısınız. Diş fırçalaması gerektiğini küçük yaşlarda aşıladığınızda, hayatı boyunca işine yarayacak bir alışkanlık edinmesini sağlamış olursunuz. Bunu da ona özel hazırlanmış bir diş macunu ile yapması en doğrusu olacaktır.   www.portakalrengi.com adresinden satın alabileceğiniz Weleda Children’s Tooth Gel Çocuk ve Bebek Diş Macunu sayesinde bebeğinizin dişlerine güç kazandırabilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli