14 Şubatta Kendinizi Mükemmel Hissettirecek 6 Makyaj Önerisi

Sevgililer gününde güzel bir program planlayanlar için gece boyunca kendinizi mükemmel hissettirecek kalıcı makyaja ihtiyacınız olacak. İşte 14 Şubat için makyaj önerisi.

Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Kalıcı makyajın öncesinde cildinizi tonik yardımıyla temizleyin ve ardından baz ve bakım kremlerinden yardım alın.  Bu ürünler cildinizi harekete geçirdiği için daha uzun süre makyajın ciltte kalmasını destekleyecektir. Elbette ürünleri kullanırken cildinize özel ürünleri kullanmayı unutmayın.

Closeup portrait of a woman applying dry cosmetic tonal foundation on the face using makeup brush.

Fondöten Renginizi Seçin

Cildinize fondöten uygulamadan önce rengini doğru seçtiğinizden emin olun. Cilt rengi ve boyun bölgesi farklı renkte olabildiğinden dekolte bölgenizle cildinizin aynı tonda olmasına dikkat edin.   Bununla beraber, fondöten kullanarak sadece kusurlarınızı kapatmaya odaklanmayın. Yani fondötenin amacı makyajın alt zeminini oluşturmaktır. Bu açıdan yapacağınız makyajla da uyumlu olmalıdır. Kusurlar için kapatıcıdan yardım alabilirsiniz.

Sivilce ve Lekeler İçin Kapatıcı

Kapatıcıyı sivilceli ve lekeli olan kısıtlı bölgeler için kullanabilirsiniz. Renk seçiminde fondötenden yarım ton daha koyu olmasına dikkat edin. Fondötenin yüzeysel olarak kapattığı sorunlu bölgeler için ufak dokunuşlarla makyajınızı güzelleştirin.

Applying lipstick

Parlamayı Engellemek İçin

Özellikle yağlı cilt tipinde sık görülen parlamayı önlemek için pudra kullanılabilir.  Böylece gece boyunca ışık altında endişelenmeden dolaşabilirsiniz.  Gereksiz kullanımdan kaçının.

Daha Fit Bir Cilt İçin

Yüz boyutlandırma makyajın en önemli kısmıdır. Kendi renginizden iki ton mat-koyu renk pudra kullanılır. Yeniden şekillendirilen ciltte sarkık ve yorgun görünüm engellenmiş olur. Elmacık kemikleri, alın bölgesine uygulanır.

makeup-tablet

Özel Gece İçin Son Dokunuşlar

Özel gecenize hazırlığın son aşamasında eyeliner ve ruj uygulanır. Eyeliner konusunda doğru kullanım için mutlaka önce pratik yapın. Değerli zamanınızı temizlik için harcamayın.  Son olarak makyajınızı tamamlayan sade bir rujla gece boyunca kendinizi alımlı ve endişesiz hissedebilirsiniz.

Bare Minerals Markasıyla Tanışın

bareminerals

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen mineral makyajın öncülerinden Bare Minerals markasının makyaj ürünlerini www.portakalrengi.com adresinden inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Yorunlarınız Bizim İçin Önemli